- Probeer vlekken zo snel mogelijk te behandelen.
- Haal eerst overtollig materiaal voorzichtig weg.
- Ga nooit wrijven, omdat u daarmee de vlek alleen maar dieper in het tapijt duwt.
- Werk van buiten naar binnen, zodat u de vlek niet per ongeluk vergroot.
- Neem genoeg tijd. Schoonmaakmiddelen voor luxe tapijten hebben vaak wel uren nodig om hun werk te doen.
- Test het middel waarmee je gaat schoonmaken. Ook al zou het een tapijtvriendelijk schoonmaakmiddel zijn, probeer het voor de zekerheid toch eerst uit op een onopvallend stukje stof. Het zou eeuwig zonde zijn als het kleed van kleur verandert of beschadigt.
- Water | Gebruik veel lauwwarm water. Bubbels in bruisend bronwater werken zuiverend. Dep het water weg met een doekje. Als de doek vies wordt, pak dan een schone doek.
- Tapijtreinigende mousse/shampoo | Zoals het al zegt, zouden deze producten specifiek voor tapijten zijn samengesteld. Zorg wel dat u de instructies goed opvolgt.
- Zout | Vooral effectief tegen (nog natte) vlekken van rode wijn. Strooi flink wat zout over de vlek en laat het even intrekken. Zodra het zout rood is gekleurd, dep dan met een natte doek het zout op. Is de rode wijn al opgedroogd, gebruik dan een mengsel van witte wijn en water.
- Bakpoeder | Ook bakpoeder is een heel veelzijdig product om vlekken (en nare geurtjes) te verwijderen. Bedek de vlek met bakpoeder en gooi er voorzichtig heet water overheen. Wacht een paar uur en dep het voorzichtig op. Heeft het enig effect, herhaal het proces dan tot de vlek volledig weg is.
- Natuurazijn | Natuurazijn is een veelzijdig, natuurlijk schoonmaakmiddel tegen verschillende soorten vuil en vlekken. Daarna kunt u met een lauwwarme vochtige doek met een beetje natuurazijn op de vlek deppen. Let bij natuurazijn extra op of het niet het tapijt aantast, en gebruik bij voorkeur alleen op een wit tapijt.
- Citroen, water en waspoeder | Citroensap is heel effectief tegen (hardnekkige) vlekken. Meng water, citroen en wasmiddel voor een optimaal resultaat en haal hiermee de vlek weg. Let bij citroen extra op of het niet het tapijt aantast, en gebruik bij voorkeur alleen op een wit tapijt.
Interesse gekregen in onze service? Maak dan een afspraak op onze website. Wij kijken uit naar een prettige samenwerking.
